Stand with Ukraine / Підтримай Україну

Donate

Освітні хаби для військових

З метою протидії інформаційним та психологічним впливам противника та оцінки власних спроможностей, кафедрою застосування інформаційних технологій та інформаційної безпеки інституту забезпечення військ (сил) та інформаційних технологій, розроблено освітні хаби націлені на систематизацію підходів до аналізу вірогідних дій противника, оцінювання діяльності об’єктів у найрізноманітніших областях життєдіяльності, вивчення ситуації, яка склалася на певний момент часу, оцінки типів сприятливих умов та загроз у майбутньому.

В деяких аспектах освітні хаби спроможні сприяти оцінці інформаційних можливостей та визначенню послідовності майбутніх пропагандистських дій противника в межах проведення інформаційно-психологічних операцій.

Викладені матеріали освітніх хабів систематизують перевірку отриманої інформації та її походження, уточнення відомостей через альтернативні джерела, визначення методів пропагандистського впливу, а також виокремлення маніпулятивних прийомів та технологій у матеріалах засобів масової інформації.

Сайт поновив свою роботу

Вранці 24 лютого Росія розпочала масштабне вторгнення до України по всій довжині спільного кордону і з території Білорусі. Проте, окрім збройного конфлікту, ворог наполегливо застосовує таку форму протистояння як інформаційна боротьба. У перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну Кремль намагався заповнити інфопростір фейками та сміттям. Безпрецедентних кібератак зазнали офіційний веб-портали Міністерства оборони України, в тому числі і сайт Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Наші фахівці за підтримки всіх суб’єктів, причетних до забезпечення кібербезпеки, здійснили налаштування додаткового захисту та окремі технічні роботи з відновлення штатного функціонування веб-порталів.

Наразі веб-сторінка Кафедри застосування інформаційних технологій та інформаційної безпеки стабільно функціонує.

16 лютого День єднання

Офіційно в Україні День єднання відзначають з 2022 року.

Свято встановлено в Україні «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року № 53/2022

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з’явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

Міжнародний день захисту персональних даних

День захисту персональних даних міжнародне свято, яке щороку відзначається 28-го січня. Метою цього Дня є підвищення рівня інформованості та активного сприяння в захисті конфіденційності даних насамперед особистого характеру, а також поширення передового досвіду і напрацювань у цьому плані по всьому світу.

Сьогодні питання захисту персональних даних стає дедалі більш актуальним, і пов’язано це, перш за все, зі стрімким розвитком інформаційних технологій, який робить можливим обробку великих масивів персональних даних без надмірних зусиль.

Кафедра докладає значних зусиль для захисту прав на приватність та вітає усіх причетних до цієї справи.

Сергій Микусь

Започаткування освітніх проєктів в університеті у сферах інформаційної та кібербезпеки

Ми дуже залежимо від інформаційних технологій. Вони оточують нас буквально скрізь. Тому питання інформаційної та кібербезпеки, де застосовуються інформаційні технології, дуже актуальні у всьому світі. Обізнаністю та грамотністю з питань інформаційної та кібербезпеки повинна володіти кожна людина.

Науково-педагогічними та науковими працівниками кафедри застосування інформаційних технологій та інформаційної безпеки інституту забезпечення військ (сил) та інформаційних технологій започатковано три освітні проєкти з інформаційної та кібербезпеки: “Кіберграмотність”, “Інформаційна грамотність” та “Цифрова грамотність”. Кожен з цих проєктів включає пам’ятку у вигляді основних правил безпеки, практичних рекомендацій щодо дотримання правил. Кожна пам’ятка містить в собі необхідні посилання на електронний ресурс університету та дистанційні курси, які дають можливість поглибити знання з цих питань. Крім того передбачається розвиток цих проєктів шляхом їх нарощування та розширення освітніми хабами. Ознайомитися з освітніми проєктами можливо на головній сторінці сайту університету у верхній правій директорії “Кіберграмотність”, “Інфограмотність”, “Цифрограмотність” або за посиланнями на головній сторінці.

Translate »